Schedule

2019/20 Schedule

Weeks 1/27/20 thru 2/2/2020

DateDayTeamsTime
1/27/2020MonBonner @ Cardinal O’Hara7:00p
1/27/2020MonChester Charter Scholars Acad @ Coventry Christian7:30p
1/27/2020MonHarry S. Truman @ Chichester7:00p
1/27/2020MonStrath Haven @ Henderson6:45p
1/28/2020TueChester @ Academy Park7:00p
1/28/2020TueDelaware County Christian @ Dock Mennonite7:00p
1/28/2020TueEpiscopal @ Springside Chestnut Hill4:00p
1/28/2020TueGarnet Valley @ Ridley7:00p
1/28/2020TueHaverford @ Conestoga7:00p
1/28/2020TueJenkintown @ The Christian Academy7:00p
1/28/2020TueLower Merion @ Upper Darby7:30p
1/28/2020TueMarple Newtown @ Strath Haven7:00p
1/28/2020TuePenn Wood @ Interboro1:00p
1/28/2020TuePenncrest @ Radnor7:00p
1/28/2020TueSpringfield @ Harriton7:00p
1/28/2020TueSun Valley @ Kennett6:45p
1/29/2020WedDevon Prep @ Chester Charter Scholars Acad6:45p
1/30/2020ThuAcademy Park @ Interboro1:00p
1/30/2020ThuCalvary Christian @ Delaware County Christian7:00p
1/30/2020ThuCardinal O’Hara @ Devon Prep7:00p
1/30/2020ThuChichester @ Chester7:30p
1/30/2020ThuConestoga @ Ridley7:00p
1/30/2020ThuFaith Christian @ The Christian Academy7:00p
1/30/2020ThuLower Merion @ Garnet Valley7:00p
1/30/2020ThuMarple Newtown @ Springfield7:30p
1/30/2020ThuRadnor @ Harriton7:00p
1/30/2020ThuStrath Haven @ Penncrest7:30p
1/31/2020FriArchbishop Ryan @ Bonner7:00p
1/31/2020FriArchbishop Wood @ Archbishop Carroll7:00p
1/31/2020FriFaith Christian @ Chester Charter Scholars Acad7:30p
1/31/2020FriHaverford School @ Episcopal Academy7:00p
1/31/2020FriThe Haverford School @ Episcopal7:00p
1/31/2020FriUpper Darby @ Haverford7:30p
2/1/2020SatBristol @ Delaware County Christian7:00p
2/1/2020SatChester @ St. Joseph (Hammonton, NJ)12:30p
2/1/2020SatGarnet Valley @ Sun Valley2:15p
2/1/2020SatPenncrest @ Oxford1:00p
2/1/2020SatPottsgrove @ Strath Haven2:30p
2/1/2020SatRidley @ Bensalem1:30p
2/1/2020SatSouderton @ Lower Merion2:30p
2/1/2020SatThe Christian Academy @ Phil-Mont Christian7:00p
2/2/2020SunBonner @ West Catholic2:30p
2/2/2020SunChester vs Kennedy – Battle by the Bay (Paterson, NJ)2:00p
2/2/2020SunRoman Catholic @ Cardinal O’Hara1:30p

Weeks 2/3/20 thru 2/9/2020

DateDayGOTWTeamsTime
2/3/2020MonArchbishop Carroll @ Archbishop Ryan7:00p
2/3/2020MonThe Christian Academy @ Chester Charter Scholars Acad7:00p
2/3/2020MonSun Valley @ Interboro7:00p
2/4/2020TueAcademy Park @ Coatesville7:00p
2/4/2020TueConestoga @ Lower Merion7:00p
2/4/2020TueDelaware County Christian @ Valley Forge Military7:00p
2/4/2020TueGarnet Valley @ Upper Darby7:30p
2/4/2020TueHarriton @ Penncrest7:30p
2/4/2020TueHaverford @ Ridley7:00p
2/4/2020TueInterboro @ Chester1:00p
2/4/2020TuePenn Wood @ Chichester5:00p
2/4/2020TueRadnor @ Marple Newtown7:00p
2/4/2020TueSpringfield @ Strath Haven7:00p
2/4/2020TueThe Christian Academy @ Plumstead Christian7:00p
2/4/2020TueWilliam Penn Charter @ Episcopal4:00p
2/5/2020WedCardinal O’Hara @ Archbishop Carroll7:00p
2/5/2020WedJenkintown @ Chester Charter Scholars Acad7:30p
2/6/2020ThuAcademy Park @ Penn Wood7:30p
2/6/2020ThuChester @ Christiana (Newark, DE)7:30p
2/6/2020ThuDelaware County Christian @ MAST Community Charter6:00p
2/6/2020ThuHarriton @ Marple Newtown7:00p
2/6/2020ThuHaverford @ Garnet Valley7:00p
2/6/2020ThuInterboro @ Chichester7:00p
2/6/2020ThuPenncrest @ Springfield7:30p
2/6/2020ThuPlumstead Christian School @ Chester Charter Scholars Acad6:30p
2/6/2020ThuRidley @ Lower Merion7:00p
2/6/2020ThuUnionville @ Sun Valley6:45p
2/6/2020ThuUpper Darby @ Conestoga7:30p
2/7/2020FriBishop McDevitt @ Bonner7:00p
2/7/2020FriCardinal O’Hara @ Neumann-Goretti7:00p
2/7/2020FriEpiscopal @ Malvern Prep7:00p
2/7/2020FriMorrisville @ The Christian Academy7:00p
2/7/2020FriSt. Joe’s Prep @ Archbishop Carroll7:00p
2/7/2020FriUpper Darby @ Conestoga7:00p
2/8/2020SatBrandywine @ Chichester12:30p
2/9/2020SunLansdale Catholic @ Bonner2:30p